Вернуться назад

Гастроентерологія (консультації, гастроскопія, колоноскопія)

Гастроентерологія (консультації, гастроскопія, колоноскопія)

Гастроскопія

Кому призначається гастроскопія (ЕФГДС)? Проведення цього дослідження показано при підозрі на різні захворювання стравоходу та шлунку, а також з профілактичною метою для виявлення передракових або ранніх ракових змін. Як підготуватися до дослідження? Гастроскопія проводиться натщесерце. Останній прийом їжі не повинен бути пізніше 18-19 години напередодні дослідження. У день дослідження не забороняється чищення зубів. Знімні протези, які погано утримуються, рекомендується зняти. Яка медикаментозна підготовка проводиться перед дослідженням? Перед дослідженням рекомендується прийом спеціальних препаратів для усунення слизу в шлунку, яка утруднює та подовжує огляд. З цією метою пацієнту пропонують випити близько 3 мл емульсії еспумізану за 10 хвилин до дослідження. Перед дослідженням пацієнту проводиться зрошування ротоглотки медичним препаратом, що викликає оніміння в горлі. У ряді випадків при вираженому блювотному рефлексі у пацієнта та непокої перед дослідженням внутрішньом'язово вводиться ліки. У нашій клініці можливе проведення гастроскопії під медикаментозним сном. Суть дослідження. Пацієнт лягає на лівий бік. На протязі всього дослідження в нього в роті знаходиться пластиковий загубник - щоб не заважати просуванню гастроcкопа і не пошкодити апарат зубами. Дихати потрібно спокійно, глибоко. Під час огляду лікар піддуває повітря в шлунок, щоб краще розглянути його та розправити шлункові складки. Тривалість дослідження, зазвичай, становить кілька хвилин. Больові відчуття в шлунку під час гастроскопії відсутні. Що таке біопсія? Під час дослідження за необхідності лікар проводить біопсію. Для цього в інструментальний канал гастроскопа вводяться тонкі медичні інструменти, за допомогою яких відщипується маленький шматочок слизової оболонки. Процедура є безболісною. Біопсія береться з виразок, поліпів, пухлин та інших утворень для уточнення їх характеру. Як себе поводити після дослідження? Після гастроскопії без взяття біопсії прийом їжі дозволяється через 30 хвилин, якщо проводилося взяття біопсії - дозволяється прийом не гарячої їжі через 1 годину.

Колоноскопія

Колоноскопія - це метод ендоскопічної діагностики захворювань товстої кишки. В ході дослідження виявляються запальні процеси, доброякісні та злоякісні новоутворення, виразки на ранніх фазах їх появи. Порівняно з іншими методами діагностики, колоноскопія кишківника під наркозом має очевидну перевагу – сучасне обладнання колоноскопії надає можливість лікарю одночасно діагностувати та виконувати біопсію. Ефективність проведення колоноскопії залежить від правильної підготовки пацієнта до цього дослідження. Тобто пацієнт зобов’язаний ретельно виконувати всі призначення лікаря, в тому числі й по очищенню кишківника.

- домішки в стільці у вигляді крові або слизу; - підозра на будь-яке захворювання товстої кишки; - наявність серед родичів хворих з різними пухлинами товстої кишки; - раніше перенесені операції на товстій кишці; - для уточнення даних, отриманих при рентгенівському, ультразвуковому або інших дослідженнях. Як регулярну скринінгову процедуру колоноскопія рекомендується всім чоловікам та жінкам старше 50 років - для раннього виявлення колоректального раку, а також видалення «небезпечних» з точки зору онкологів поліпів.

Про наркоз при колоноскопії

Колоноскопія - це досить складний метод ендоскопічного дослідження товстої кишки, який іноді супроводжується дискомфортом та болісними відчуттями. Ризик виникнення болісних відчуттів значно вищий при наявності спайок в черевній порожнині або при подовженні товстої кишки з утворенням додаткових петель. На щастя, біль та страх вже не є непереборними перешкодами для виконання якісного ендоскопічного дослідження товстої кишки. У нашій клініці колоноскопія проводиться під легким наркозом. Це так званий медикаментозний сон, який дозволяє пацієнту заснути на короткий час і таким чином повністю позбутися від болю і страху від процедури колоноскопії. Все обмежується внутрішньовенним уколом з швидким зануренням у сон, який закінчується практично одночасно з завершенням процедури.

Связь с нами

Введите Ваше Ф.И.О.
У форматі: + код страны (код оператора) номер,
прим: +38(123)456-78-90
Введите Ваш номер телефона.
Выберите удобный мессенджер для связи с Вами.
Введите удобное время для связи с Вами.
Введите суть обращения или Ваш вопрос.