Вернуться назад

Гастроскопія

Гастроскопія
Що таке гастроcкопія? Гастроcкопія (повна назва - езофагогастродуоденоскопія) – належить до ендоскопічних методів дослідження (від «ендо» - всередині, «скопія» - огляд). Спроби оглянути порожнини організму людини робилися ще в глибокій давнині. У 90-ті роки XIX століття були створені жорсткі ендоскопи, у середині XX століття – гнучкі скловолоконні ендоскопи (фіброскопи); методами сьогоднішнього століття є відеоендоскопія та капсульна ендоскопія. На сьогодні гастроскопія є найважливішим методом діагностики захворювань верхніх відділів шлунково-кишкового тракту. Під час дослідження лікар оглядає слизову оболонку стравоходу, шлунка та дванадцятипалої кишки, може отримати біопсійний матеріал (для проведення цитологічних та гістологічних досліджень), іноді під час гастроскопії виконуються лікувальні маніпуляції (вилучення сторонніх тіл, зупинка кровотечі, видалення поліпів і т.д.). Кому призначається гастроскопія (ЕГДС)? Проведення цього дослідження показано при підозрі на різні захворювання стравоходу та шлунка, а також з профілактичною метою для виявлення передракових або ранніх ракових змін. Гастроскопія

Як підготуватися до дослідження? Гастроскопія проводиться натщесерце. Останній прийом їжі не повинен бути пізніше 18-19 годин напередодні дослідження. У день дослідження не забороняється чистка зубів. Знімні протези, які погано утримуються, рекомендується зняти. Яка медикаментозна підготовка проводиться перед дослідженням? Перед дослідженням рекомендується прийом спеціальних препаратів для усунення слизу в шлунку, яка утруднює та подовжує огляд. З цією метою пацієнтові пропонують випити близько 3 мл емульсії еспумізану за 10 хвилин до дослідження. Перед дослідженням пацієнтові проводиться орошення ротоглотки медичним препаратом, який викликає оніміння у горлі. У ряді випадків при вираженому блювотному рефлексі у пацієнта та занепокоєнні перед дослідженням внутрішньом'язово вводиться лікарство. У нашій клініці можливе проведення гастроскопії під наркозом. Суть дослідження. Пацієнт лягає на лівий бік. На протязі всього дослідження у нього в роті знаходиться пластиковий загубник - щоб не заважати просуванню гастроскопа і не пошкодити апарат зубами. Дихати потрібно спокійно, глибоко. Під час огляду лікар піддуває повітря в шлунок, щоб краще розглянути його та випрямити шлункові складки. Тривалість дослідження, зазвичай, становить кілька хвилин. Больові відчуття в шлунку під час гастроcкопії відсутні.  

Що таке біопсія? Під час дослідження при необхідності лікар проводить біопсію. Для цього в інструментальний канал гастроскопа вводяться тонкі медичні інструменти, за допомогою яких відривається маленький шматочок слизової оболонки. Процедура є безболісною. Біопсія береться з виразок, поліпів, пухлин та інших утворень для уточнення їхнього характеру. Як себе поводити після дослідження? Після гастроскопії без взяття біопсії прийом їжі дозволяється через 30 хвилин, якщо проводилося взяття біопсії - дозволяється прийом не гарячої їжі через 1 годину.

Связь с нами

Введите Ваше Ф.И.О.
У форматі: + код страны (код оператора) номер,
прим: +38(123)456-78-90
Введите Ваш номер телефона.
Выберите удобный мессенджер для связи с Вами.
Введите удобное время для связи с Вами.
Введите суть обращения или Ваш вопрос.