Вернуться назад

Лікування всіх форм безпліддя. ЕКЗ, ІКСІ

Лікування всіх форм безпліддя. ЕКЗ, ІКСІ

Екстракорпоральне запліднення у лікуванні безпліддя

(екстракорпоральне запліднення з переносом ембріонів)

Основні етапи лікувального циклу:

  • Обстеження подружжя
  • Індукція суперовуляції
  • Пункція фолікулів
  • Отримання сперми
  • Запліднення яйцеклітин сперматозоїдами
  • Культивування ембріонів
  • Перенос ембріонів у порожнину матки
  • Підтримка II фази циклу
  • Діагностика вагітності

1 етап. ОБСТЕЖЕННЯ ПАЦІЄНТІВ

Найбільш правильним, за нашою думкою, є застосування ПАКЕТУ З ПІДГОТОВКИ ДО ВАГІТНОСТІ, який дозволяє комплексно оцінити стан і особливості репродуктивної системи подружжя, врахувати їх при плануванні циклу ЕКО . Це максимально підвищує ефективність лікування. Не секрет, що якість лабораторної діагностики залежить як від витратних матеріалів та реактивів, так і від культури виконання методик. Об'єктивної картини можна досягти тільки в умовах спеціалізованого центру. 2 етап. ІНДУКЦІЯ СУПЕРОВУЛЯЦІЇ (ІСО) Проведення цього етапу вимагає від пацієнтів чіткого та точного виконання призначень. Вибір схеми індукції суперовуляції залежить від багатьох факторів і визначається лікарем індивідуально. Вартість препаратів для ІСО (індукція суперовуляції) становить значну частину вартості всього циклу ЕКЗ. Однак застосування дешевших, Раніше застосовуваних методик без придушення секреції ФСГ та ЛГ підвищує частоту спонтанної овуляції до 30%, а це призводить до скасування лікувального циклу вже на цьому етапі. Придушення секреції власних ФСГ та ЛГ забезпечує контроль над овуляцією. Для управління нею використовують дві групи препаратів: агоністи та антагоністи гонадотропін-рилізинг-гормону (ГрГ). Для стимуляції росту та розвитку фолікулів використовують природні ЛГ і ФСГ або ж синтетичні (РЕКОМБІНАНТНИЙ ФСГ). Контроль за розвитком фолікулів здійснюється УЗД моніторингом. Не всі з них містять яйцеклітини. Не всі отримані яйцеклітини (ооцити) якісні, здатні до запліднення і нормального розвитку. Тому велика кількість отриманих яйцеклітин - запорука успіху циклу ЕКЗ. Коли фолікули досягають певного діаметра (зазвичай 18-24 мм), а ендометрій - достатньої стадії розвитку, приймається рішення про проведення пункції. Пацієнтці вводять препарат ХГЧ (від 5 до 10 тис ЄД), який виконує роль ЛГ у природному М циклі. 3 етап. ПУНКЦІЯ ФОЛІКУЛІВ

Пункція фолікулів проводиться при загальній внутрішньовенній анестезії трансвагінально під контролем УЗД протягом 5 - 7 хвилин. Маніпуляція проводиться швидко та комфортно для пацієнтки. Лікар вводить вагінальний датчик з приєднаною спеціальною голкою. Потім ретельно відбирає фолікулярну рідину в пробірки. Пробірки передаються в стерильний бокс ембріологу, який оглядає їх вміст під мікроскопом і швидко переносить знайдені яйцеклітини в живильне середовище. Не всі яйцеклітини однаково повноцінні та здатні до запліднення та подальшого розвитку, тому їх достатньо кількість - запорука успіху в циклі ЕКЗ. Разом з тим, навіть отримання одного ооциту за сприятливих умов є серйозним шансом на успіх. Після пункції жінка 1,5-2 години перебуває під спостереженням, а потім залишає клініку.

4 етап. ОТРИМАННЯ СПЕРМИ

Не менш важливий, хоча й менш складний етап. Сперма (еякулят) здається в максимально стерильних умовах після 3-4 добового утримання В ДЕНЬ ПРОВЕДЕННЯ ПУНКЦІЇ ФОЛІКУЛІВ. Статеві органи чоловіка повинні бути чистими. Для отримання максимально якісного продукту необхідно наскільки можливо хороше сексуальне збудження. 5 етап. ЗАПЛІДНЕННЯ ЯЙЦЕКЛІТИН Для успішного культивування людських клітин необхідно створити умови аналогічні умовам всередині організму. Для цього використовуються спеціальні CO2 - ІНКУБАТОРИ, ЛАМІНАРНІ БОКСИ, живильні середовища, мікроінструменти та багато іншого. Клітини, особливо такі чутливі, як статеві, необхідно захистити від агресивної мікрофлори довкілля. Оскільки існує небезпека КОНТАМІНАЦІЇ бактеріями та грибами живильних середовищ, в яких перебувають яйцеклітини та ембріони, вимоги до стерильності всіх приміщень, обладнання, культуральної посуду, інструментів і т. д. знаходяться на найвищому рівні. Обробка еякуляту, Підготовка сперматозоїдів до запліднення проводиться ембріологом протягом декількох годин. Для цього відбираються лише рухливі, які пройшли КАПАЦИТАЦІЮ спермії приблизно по 50 - 100 тисяч на кожну яйцеклітину. І хоча всередину яйцеклітини у нормі має проникнути лише один з них для запліднення "у пробірці", як і при природньому зачатті, необхідна значна "критична біомаса" сперматозоїдів. Результати запліднення оцінюються наступного дня. Нормальним вважається запліднення 60-70% ооцитів. Ще через добу можна побачити, скільки з них розвивається і перетворюється в ембріони. В цей час проводяться всі технологічні операції з забезпечення умов поділу - дроблення ембріонів, підготовки до перенесення в материнську матку. Етап культивування може тривати 48-120 годин і залежить від багатьох факторів.

6 етап. Перенесення ембріонів у матку (трансфер)

Зазвичай абсолютно безболісна маніпуляція, при якій кращі з отриманих ембріонів через шийку катетером вводять у порожнину матки. До цього моменту поверхня ЕНДОМЕТРІЮ, тобто внутрішня слизова оболонка матки, є складчастою тканиною, покритою своєрідними мікрозахопленнями ПІНОПОДІЯМИ. Занурюючись у складки, ембріони прикріплюються за їхньою допомогою до ендометрію і звісно нікуди <випасти> з матки не можуть. Декілька годин жінка перебуває під спостереженням, вона заспокоюється, налаштовується на потрібну психологічну хвилю. Адже далі від її настрою багато в чому буде залежати прийме чи матка в себе нове життя. Кількість переносимих ембріонів обговорюється з пацієнтами і залежить як від особливостей жінки, так і від поточних результатів роботи клініки. 7 етап. ПІДТРИМКА II ФАЗИ ЦИКЛУ Наступні 2-2,5 тижні жінка повинна провести у стані фізичного, емоційного та статевого спокою, виконувати нові призначення лікаря по підтримці ендометрію, приймаючи препарати прогестерону, естрогенів та ХГ. Навіть при зміні самопочуття, з'явленні незвичних симптомів не припиняти прийом ліків, не порадившись зі СВОЇМ ЛІКАРЕМ. За нашими спостереженнями, невеликі слабо забарвлені виділення в терміни близькі до наступних місячних є варіантом норми.

8 етап. ДІАГНОСТИКА ВАГІТНОСТІ

У вказаний лікарем термін можна провести тести БІОХІМІЧНОЇ ВАГІТНОСТІ. Найбільш інформативним є кількісне визначення вмісту хоріонічного гонадотропіну в крові (ХГЧ), а через деякий час визначення плідного яйця на УЗІ (приблизно 5 тиждень від переносу). Передчасне використання не завжди стабільно працюючих тестів для сечі може як розчарувати, так і взагалі заплутати. РЕЗУЛЬТАТИВНІСТЬ У зв'язку з відносно високою вартістю циклу ЕКО пацієнти найчастіше задають питання про гарантії настання вагітності. Репродуктивна система людини продовжує залишатися занадто складною, щоб можна було її порівнювати з ремонтом навіть найскладнішої техніки. Тому всерйоз може обговорюватися тільки ймовірність успіху лікування у даної пари, Виходячи з показників стану здоров'я, особистого та світового досвіду. Незалежно від рівня якості медичної послуги вагітність може не настати, настати та перерватися, існує ризик позаматкової вагітності. Пацієнти повинні бути максимально повно інформовані про особливості різних етапів лікування та його результатів для прийняття усвідомленого рішення. Ризик численних ускладнень насправді незначний, а мета гідна застосування серйозних засобів та зусиль. Ймовірність настання вагітності у здорової подружньої пари при регулярному статевому житті становить в середньому лише 20%. Підкреслимо - здорової. Це означає, що тільки запліднення кожної п'ятої яйцеклітини може покласти початок вагітності. Природна репродуктивна здатність людини достатньо низька, проте, застосування ЕКЗ дає можливість збільшити ймовірність майже в 2 рази. У кожної пацієнтки свій власний шанс, визначаємий десятками різних, зокрема недоступних аналізу факторів. Серед них виділяють вік жінки, тривалість періоду безпліддя, морально - психологічний клімат у сім'ї. Особливістю нашої роботи є відсутність великих потоків пацієнтів. Завдяки цьому контроль основних етапів реалізації репродуктивної функції особливо ретельний, а всі етапи лікування для пацієнтів проводяться з підвищеною комфортністю. Результативність нашої роботи стабільна і відповідає рівню середньосвітового репродуктивного центру. СТАНЬТЕ МАМОЮ РАЗОМ З НАМИ - програма ведення вагітності після ВРТ

Наступ вагітності після тривалого безпліддя завдяки ВРТ стає реальністю навіть у найбезнадійніших випадках. Але це лише один із етапів здобуття материнства, адже існує ризик невиношування та інших ускладнень. Особливістю психології багатьох наших співвітчизниць є бажання приховати від оточуючих, зокрема від лікуючих лікарів за місцем проживання походження довгоочікуваної вагітності. Лікарі на місцях, Не маючі досвіду в рамках сучасних програм ВРТ, далеко не завжди здатні запропонувати правильну тактику ведення вагітності. Будь-які призначення повинні бути узгоджені з лікарями, які досягли настання вагітності.

Связь с нами

Введите Ваше Ф.И.О.
У форматі: + код страны (код оператора) номер,
прим: +38(123)456-78-90
Введите Ваш номер телефона.
Выберите удобный мессенджер для связи с Вами.
Введите удобное время для связи с Вами.
Введите суть обращения или Ваш вопрос.