Вернуться назад

Консервативне лікування безпліддя. Штучне запліднення.

Консервативне лікування безпліддя. Штучне запліднення.

Штучне запліднення - ефективний метод зачаття

З кожним роком у всьому світі кількість пар, які не можуть народити дитину природним шляхом, збільшується у рази. Така сумна статистика обумовлена численними факторами, у тому числі екологічним становищем та загальним зниженням рівня здоров'я.

Одним з найближчих до природного зачаття є метод штучного запліднення, що передбачає введення в порожнину матки сперми, попередньо обробленої спеціальним чином.

При проведенні процедури внутрішньоматкової інсемінації неможливо гарантувати стовідсотковий результат через велику кількість факторів, що впливають на ефективність. Ніколи не варто забувати про те, що подібна методика забезпечує лише максимально сприятливі умови для зачаття - станеться воно чи ні, залежить, в багатьох випадках, від стану організму жінки у момент введення сперми та природних особливостей, вплинути на які дуже складно.

Показання до проведення внутрішньоматкової інсемінації

Для штучного запліднення може бути використана сперма чоловіка або донора. Сама процедура у тому і іншому випадку є абсолютно однаковою, розрізняються лише показання для її призначення. Найчастіше інсемінація потрібна при наявності так званих жіночих факторів безпліддя, до яких відносять наступні:

· цервікальний фактор безпліддя;

· шийний фактор безпліддя;

· будь-які операції, проведені на шийці матки в минулому;

· ендоцервіцит;

· вироблення організмом жінки антиспермальних тіл, що не дозволяють відбутися зачаттю;

· алергічні реакції на сперму;

· вагінізм, що не дозволяє здійснити повноцінний статевий акт;

· дисфункція овуляторна, яку можна скоригувати за допомогою спеціальних препаратів;

· безпліддя невизначеної етіології за абсолютно нормальних аналізів та стану репродуктивної системи.

У чоловіка у подружній парі також можуть бути проблеми, при яких для настання зачаття необхідно робити внутрішньоматкову інсемінацію:

· відсутність еякуляції;

· імпотенція;

· різні сексуальні розлади, що не дозволяють досягнути еякуляції;

· надто малий об'єм еякуляту;

· ретроградна еякуляція, що призводить до потрапляння сперми в сечовий міхур;

· гіпоспадія;

· підвищена в'язкість сперми;

&middот; субфертильна сперма (з малорухомими сперматозоїдами у недостатній кількості);

· стан після процедури вазектомії;

· перенесена хіміотерапія.

Показаннями до проведення інсемінації спермою донора є:

· азооспермія у чоловіка;

· високий ризик виникнення генетичних спадкових відхилень та захворювань;

· венеричні та інші інфекційні захворювання у чоловіка, здатні завдати шкоди майбутній дитині;

· самотні жінки, які хочуть завести дитину без чоловіка.

Незалежно від того, хто здійснює інсемінацію спермою донора – подружня пара чи самотня жінка, ще до проведення самої процедури вони обов'язково підписують офіційний документ, у якому визнають батьківські права та обов'язки щодо майбутньої дитини. Протипоказання до проведення інсемінації Незважаючи на те, що внутрішньоматкова інсемінація є абсолютно безпечною процедурою, для її проведення існують деякі протипоказання, пов'язані, як правило, зі станом здоров'я жінки: · певні гормональні порушення, які не дозволяють нормально виносити вагітність; · вік більше 40 років; · психічні захворювання та депресивні стани, при яких небажане настання вагітності;

· злоякісні утворення;

· наявність запальних процесів у органах малого тазу;

· непрохідність, спайки або закупорки маткових труб;

· кровотеча невідомого генезу;

· хірургічні втручання в область малого тазу;

· лікування гонадотропінами і виниклий в результаті цього синдром гіперстимуляції яєчників;

· наявність більше трьох невдалих спроб інсемінації в минулому.

Універсальними протипоказаннями, дійсними як для жінок, так і для чоловіків, є наявність будь-яких венеричних захворювань. У таких випадках штучне запліднення не проводять до повного вилікування захворювання, а, якщо це неможливо, розглядають питання про повну відмову від вагітності. Якщо хворий лише чоловік, то інсемінація може проводитися спермою донора. Як проходить процедура штучної інсемінації Процедура штучної інсемінації здійснюється в наступній послідовності: Після взяття сперми у чоловіка чи донора вона піддається спеціальній обробці, що дозволяє виділити найактивніші сперматозоїди та помістити їх у особливе живильне середовище. Отриманий розчин використовують протягом найближчих 1-2 годин, як тільки підтвердиться наявність овуляції у жінки. Паралельно проводиться контроль за станом фолікулів жінки для визначення того, настала овуляція чи ні. У деяких випадках процедуру переносять на кілька днів, а сперму заморожують. Підготовлену сперму поміщають у спеціальний шприц і вводять у порожнину матки за допомогою довгого катетера. У результаті у матці опиняються найжиттєздатніші сперматозоїди, які швидко просуваються по трубах до яйцеклітини, сприяють розрідженню її оболонки, після чого лише один проникає всередину, і відбувається запліднення. Ми радимо жінкам після першої невдалої спроби не впадати у відчай та не впадати у депресію, а трохи відпочити та повторити процедуру інсемінації ще 2-3 рази. Якщо ж і після цього не настала довгоочікувана вагітність, то рекомендується повністю відмовитись від внутрішньоматкової інсемінації як від нецільової у даному конкретному випадку технології та скористатися методикою екстракорпорального запліднення (ЕКЗ). У клініці «Генезис Дніпро» процедуру штучного запліднення проводять досвідчені лікарі на найсучаснішому обладнанні, що дозволяє досягати максимально позитивного результату. Для жінки проводиться ретельна попередня підготовка, яка ще більше підвищує ймовірність настання вагітності.

Приходьте до нас, і скористайтеся можливістю стати батьками!

Связь с нами

Введите Ваше Ф.И.О.
У форматі: + код страны (код оператора) номер,
прим: +38(123)456-78-90
Введите Ваш номер телефона.
Выберите удобный мессенджер для связи с Вами.
Введите удобное время для связи с Вами.
Введите суть обращения или Ваш вопрос.