Вернуться назад

Визначення прохідності маткових труб

Визначення прохідності маткових труб

Непрохідність маткових труб: причини, діагностика, лікування

На сьогоднішній день непрохідність маткових труб є однією з найпоширеніших причин жіночого безпліддя. Цей стан не дозволяє подружній парі завести дитину у 20-25 відсотках випадків, тому сучасна медицина приділяє йому підвищену увагу.

У клініці «Генезис Дніпро» представлені різні методи діагностики та лікування подібних проблем з прохідністю маткових труб, які з великою ймовірністю гарантують настання бажаної вагітності.

Основна підступність такого стану полягає в тому, що жінка може не відчувати жодних неприємних відчуттів і не спостерігати симптомів непрохідності маткових труб. Однак ознаками такого стану можуть бути різні болісні відчуття внизу живота, незвичні жовтуваті або криваві виділення, надмірна болючість під час місячних та статевого акту. Саме тому важливо вчасно виявити наявність подібної проблеми.

Непрохідність маткових труб класифікують залежно від причин, які спровокували виникнення подібного стану:

  • Органічна непрохідність , яка характеризується наявністю різних анатомічних перешкод, що зустрічаються на шляху яйцеклітини. Це можуть бути спайкові процеси, звуження у просвіті маткової труби внаслідок перенесених гострих або хронічних запалень; різні поліпоподібні утворення на слизовій маткової труби.
  • Функціональна непрохідність , характеризується порушенням нормальної перистальтики труби. Такий тип непрохідності виникає в результаті різних збоїв у роботі гормональної системи організму. Непрохідність може бути повною, коли обидві труби не можуть функціонувати нормально на всіх ділянках, або частковою, при якій проблема виникає лише на одній з ділянок труби. Причини непрохідності маткових труб Непрохідність маткових труб найчастіше виникає в результаті перенесених коли-небудь захворювань органів малого таза. Однак, поява такої проблеми можлива й при інших станах. Основними причинами, які призводять до непрохідності маткових труб, вважаються наступні:
    • вроджені аномалії розвитку;
    • перенесені гострі або хронічні інфекційно-запальні захворювання, в тому числі захворювання, що передаються статевим шляхом;
    • наявність механічних пошкоджень маткових труб і матки, що виникли в результаті невдалого оперативного втручання;
    • хірургічні операції на яєчниках та інших органах малого тазу;
    • наявність великих міом та інших новоутворень;
    • ендометріоз;
    • гідросальпінкс – розширення маткових труб та їх наповнення рідиною;
    • спайкові процеси;
    • перенесений аборт.

    При своєчасному лікуванні всі ці стани можуть і не спровокувати появу непрохідності, тому потрібно регулярно відвідувати лікаря-гінеколога та проходити всі необхідні обстеження. 

    Діагностика прохідності маткових труб

    На сьогоднішній день існує кілька методів, які дозволяють з великою точністю визначити, є маткові труби прохідними повністю або частково. Для максимальної достовірності діагностики за допомогою різних способів її рекомендується проводити на 7-8 день поточного менструального циклу. Клініка «Генезис Дніпро» пропонує пацієнткам наступні діагностичні дослідження: Гістеросальпінгографія (ГСГ), в процесі проведення якої в матку вводиться спеціальна контрастна речовина, що дозволяє зробити якісні рентген-знімки. Дана методика вважається однією з найбільш високоінформативних, однак використовується далеко не у всіх випадках маткової непрохідності. За допомогою ГСГ можна точно визначити факт наявності та ступінь вираженості непрохідності кожної труби у всіх відділах, а також локалізацію проблеми. Ехосальпінгоскопія представляє собою процедуру визначення прохідності маткових труб за допомогою дослідження на сучасному апараті ультразвукової діагностики. У процесі проведення ехосальпінгоскопії за допомогою спеціального найтоншого катетера через шийку в область матки вводиться стерильний фізіологічний розчин. При проведенні УЗД лікар-діагност може бачити, проходить розчин через маткові труби чи ні. Такий метод є абсолютно безпечним і дозволяє достовірно визначити наявність повної непрохідності труб за рахунок розширення порожнини матки заздалегідь введеним розчином. Для діагностики наявності спайок на різних ділянках та часткової непрохідності труб це дослідження не підходить.

  • Діагностична лапароскопія є найбільш достовірним, але складним і виконуваним під наркозом методом перевірки прохідності маткових труб. За допомогою невеликого розрізу на передній стінці живота в порожнину матки вводиться контрастна речовина під назвою індигокармін, яка забарвлює маткові труби. У процесі самого дослідження лікар-діагност наочно бачить, потрапляє чи дана речовина в черевну область. Якщо цього не відбувається, маткові труби є непрохідними. У рамках лапароскопії, якщо в цьому є необхідність, можна відразу ж усунути деякі наявні проблеми, наприклад, видалити спайки.

На додаток до апаратних методів обов’язково виконуються лабораторні аналізи крові, сечі, різні мазки та інші необхідні дослідження, що дозволяють отримати найбільш точну картину стану жіночих репродуктивних органів та всього організму в цілому, після чого визначитися, що робити далі.

Лікування непрохідності маткових труб

Після детального обстеження пацієнтки та в деяких випадках її чоловіка призначається той чи інший метод лікування. У клініці Genesis Dnepr використовують два основних методи, широко поширені у сучасній медичній практиці:

  • Хірургічна корекція , яка передбачає проведення лапароскопії з метою усунення спайкового процесу, локалізованих осередків запалення, різних новоутворень органів малого тазу, а також реконструктивна пластика. Ці операції показані виключно в незапущених випадках, коли спостерігаються поодинокі спайкові процеси, часткова непрохідність труб, а також присутня регулярна овуляція та фертильність обох подружжя знаходиться на достатньо високому рівні.
  • Методика ЕКЗ (екстракорпорального запліднення), яка дозволяє досягти настання вагітності при повній непрохідності маткових труб.

Одним із основних недоліків хірургічних втручань є те, що після них ризик настання позаматкової вагітності збільшується до 25-30 відсотків, однак своєчасна діагностика УЗД на найраніших термінах наступної після операції вагітності дозволяє уникнути негативних наслідків. Про остаточний же успіх тієї чи іншої операції можна достовірно судити тільки через 1-2 роки активного статевого життя. Якщо в цей період не настає вагітність, рекомендується звернутися до репродуктивної методики ШКТ.

ЕКО проводиться спеціалістами клініки «Генезис Дніпро» з самого моменту її заснування, і двадцятирічний досвід наших спеціалістів у поєднанні з сучасним інноваційним обладнанням та медикаментами дозволяє гарантувати високий рівень позитивних результатів. Крім того, при ЕКО ризик позаматкової вагітності становить всього 1-3 відсотки, а про успіх проведення екстракорпорального запліднення можна судити вже через 2 тижні.

Непрохідність маткових труб – зовсім не вирок для тих жінок, які хочуть завагітніти! Приходьте в клініку Genesis Dnepr, і наші спеціалісти допоможуть вам знайти радість материнства за допомогою сучасних оперативних або репродуктивних методик.

Связь с нами

Введите Ваше Ф.И.О.
У форматі: + код страны (код оператора) номер,
прим: +38(123)456-78-90
Введите Ваш номер телефона.
Выберите удобный мессенджер для связи с Вами.
Введите удобное время для связи с Вами.
Введите суть обращения или Ваш вопрос.