Вернуться назад

Операції при спайковій хворобі

Операції при спайковій хворобі


Операції при спайковій хворобі
Коли виникає спайкова хвороба?
Плівки або тяжі зі сполучної тканини, які ніби «склеюють» органи черевної порожнини між собою, викликають зміни анатомічного розташування, називають спайками. Вони виникають внаслідок особливої відповідної реакції спеціальної ізоляційної тканинної оболонки, яка запускає процес наростання нової сполучної тканини. Часто їх утворенню передує оперативне втручання. Також серед причин спайкової хвороби можна виділити аутоімунні фактори, інфекційні та запальні процеси, хімічний або механічний вплив. Для хірургічного втручання використовують переважно лапароскопічний метод.
Симптоми та діагностика спайкової хвороби
Оскільки утворення спаек характеризується склеюванням з’єднувальної тканини, в результаті можливе стиснення органів та порушення їх діяльності внаслідок перетяжок або заворотів, а також повна або часткова непрохідність (наприклад, маткових труб або кишківника). До основних симптомів належать болісні відчуття, порушення травлення, безпліддя. Безсимптомні форми, не заважаючі пацієнту, не завжди вимагають оперативного втручання, однак захворювання підступне і може проявити себе найсерйознішим чином, що вимагає негайного хірургічного втручання. Діагностика спайкових процесів включає збір анамнезу, ультразвукову діагностику черевної порожнини, доплерографію і інші способи. Тактику подальших дій визначає лікуючий лікар.
Операції при спайковій хворобі
Незважаючи на те, що причиною виникнення спайок у більшості випадків є проведені раніше операції, для їх видалення також доводиться вдаватися до хірургічного втручання. Кожен клінічний випадок потребує унікального підходу в лікуванні та немає універсальних методів, однак найчастіше використовується лапароскопічний адгеолізис. З його допомогою розсічення спаек відбувається без розтину черевної порожнини, залишаючи в подальшому непомітні шрами, і досягається мінімальна травматичність. Потрібні лише невеликі проколи для ендоскопа особливої конструкції та двох (максимум, трьох) допоміжних трубок. Для розсічення новоутворень сполучної тканини можливе використання лазерного, електричного та аквадисекційного методу. Операція проводиться під загальним наркозом. Протипоказанням до проведення операції є значне ураження черевної порожнини, перитоніт або наявність кишкових свищів.
Переваги лапароскопії
Сучасний спосіб проведення операції при спайковій хворобі методом лапароскопічного адгеолізису значно знижує період відновлення, дозволяючи пацієнтові набагато швидше повернутися до звичного ритму життя і не страждати від болючого синдрому. Також метод практично повністю виключає інфікування та розвиток ускладнень. В клініці Genesis Dnepr представлений ультрасучасний інструментарій, який, в поєднанні з професіоналізмом досвідчених лікарів-хірургів, гарантує успішне проведення операцій при спайковій хворобі будь-якої складності. Процес одужання проходить в умовах комфортного сучасного стаціонару і при комплексній повноцінній реабілітації.
У нас є все для Вашого здоров'я!

Связь с нами

Введите Ваше Ф.И.О.
У форматі: + код страны (код оператора) номер,
прим: +38(123)456-78-90
Введите Ваш номер телефона.
Выберите удобный мессенджер для связи с Вами.
Введите удобное время для связи с Вами.
Введите суть обращения или Ваш вопрос.