Проверьте правильность введеного номера телефона
+380123456789
У законодавстві України закріплені юридичні основи однієї з методик допоміжних репродуктивних технологій - донорства яйцеклітин. Передусім, проведення процедури донорства яйцеклітин регульоване статтею 123 Сімейного кодексу України і статтею 48 Основ законодавства України про охорону здоров'я. Застосування штучного запліднення та імплантації ембріона здійснюється відповідно до умов і порядку, установленим Міністерством охорони здоров'я України, за медичними показаннями повнолітньої жінки, з якою проводиться така дія, за умови наявності письмової згоди подружньої пари, забезпечення анонімності донора та збереження лікарської таємниці. В Інструкції про порядок застосування допоміжних репродуктивних технологій, затвердженій наказом МОЗ №787 від 09.09.2013 року більше розкриваються юридичні сторони проведення процедури донорства яйцеклітин, ніж у вищезазначених законах. В ній міститься перелік осіб, які мають можливість запропонувати свою участь у такій процедурі (донори). Це можуть бути знайомі обличчя жіночої статі, родички; анонімні добровільні донори; пацієнтки програм ВРТ, у яких є письмово оформлена, добровільна згода, що надають реципієнту частину своєї яйцеклітини. Основні вимоги до таких донорів:
І необхідно звернути увагу на те, що законодавець виділив в Інструкції про порядок застосування допоміжних репродуктивних технологій саме тих жінок, які можуть скористатися донорською яйцеклітиною, обов'язково маючи для цього медичні показання, такі як: відсутність яйцеклітини, зумовлене природною менопаузою; синдром передчасного виснаження яєчників; стан після оваріоектомії, проведення радіо- чи хіміотерапії; аномалії розвитку статевих органів (дисгенезія гонад, синдром Шерешевського-Тернера); ризик передачі спадкових захворювань, пов’язаних зі статтю (гемофілія, міодистрофія Дюшенна, іхтіоз, міотрофія Шарко-Марі-Труссо); невдалі повторні спроби ЕКЗ (4 і більше) при недостатньому відгуку яєчників на індукцію суперовуляції, неодноразовому отриманні ембріонів низької якості. Програма донорства анонімна. Родина, яка використовує донорські яйцеклітини, інформується про наступні параметри: зріст, вага, колір волосся та очей, національність, освіта, наявність родини та дітей, група крові та резус фактор. Вік реципієнтки (жінки, для якої використовуються донорські яйцеклітини) бажаний до 51 року. Жодної інформації про реципієнтку донору не надається. Жінка-реципієнтка повинна бути обстежена терапевтом. Необхідно надати висновок лікаря про відсутність протипоказань для вагітності та пологів. Ви молоді, щасливі, маєте здорових дітей? Отже, у Вашому організмі чекають запліднення сотні тисяч мініатюрних яйцеклітин. Щомісяця вони йдуть у нікуди… Віддати частину своїх яйцеклітин, допомогти іншим жінкам здобути щастя материнства – це гідний благородний вибір! У донаційних програмах між клінікою та донором укладається договір, який являє собою згоду на проведення пункції яєчників. У договорі також визначаються зобов'язання сторін. Претендентка на донорство проходить повне медичне обстеження, проходить співбесіду з психологом. В яких випадках використовується донорство яйцеклітини? Лікування безпліддя, з використанням донорської яйцеклітини рекомендується у випадках: - Відсутність яєчників - Неможливість отримання власних зрілих яйцеклітин - Відсутність яйцеклітин внаслідок природної менопаузи - Видалення додатків матки - Повторне отримання ембріонів неналежної якості - Повторні спроби ЕКЗ, які не призвели до настання вагітності
Вимоги, які пред'являються до донорів яйцеклітин:
Програма "Донорство ооцитів" включає наступні етапи:
Протипоказання до проведення ЕКЗ з використанням донорських яйцеклітин:
Як проходить процедура донорства?
Сама процедура збору яйцеклітин займає близько 10 - 15 хвилин і проводиться в маніпуляційній кімнаті під загальним наркозом. Ми можемо вилучити дозрілі яйцеклітини з Ваших яєчників, направляючи тонку голку через стінку піхви прямо в фолікули та контролюючи цей процес на екрані ультразвукового апарату. Голка має трохи більший діаметр, ніж голка для збору крові з вени. Після завершення процедури Ви повинні будете відпочити кілька годин у спеціальній палаті. Потім Ви можете піти додому, отримавши оплату Ваших послуг.
Яка оплата за донорство?Після проходження всіх обстежень Ви можете бути зараховані до реєстру донорів. Перед початком програми донорства яйцеклітин з Вами укладається договір. Донорам з Rh-резус-позитивним фактором крові виплачується 500 у. о., а донорам з Rh-резус-негативним фактором крові - 700 у. о. в день пункції яйцеклітин, незалежно від їх кількості та якості.
Конфіденційність
Вся інформація про донорські програми є конфіденційною. Супружня пара, що отримує Ваші яйцеклітини, підписує заяву про те, що вони зобов'язуються не встановлювати особу донора яйцеклітин і розуміють, що подальші зв'язки їх, або їхніх дітей, з Вами неможливі. Вони не будуть знати Ваше ім'я. Але їм буде надана загальна інформація стосовно Вашої ваги, зросту, зовнішності, національної приналежності. Донор яйцеклітин не може вимагати інформацію про результати донорських програм. Ваше донорство стане безцінним подарунком тим безплідним парам, для кого єдиний шанс народити бажану дитину може здійснитися за допомогою добровільної участі таких жінок, як Ви. Правові аспекти сурогатного материнства Якщо через стан здоров'я жінка не може виносити вагітність, їй може бути запропонована програма сурогатного материнства (ЕКЗ/ІКСІ), коли ембріон переносять у матку іншої жінки. Використання донорських яйцеклітин можливе у випадку, якщо у жінки видалені або не працюють яєчники. Ймовірність настання вагітності в цих програмах, Як правило, не нижче 50 %. Зараз сучасні репродуктивні технології дозволяють досягти хороших результатів і подарувати подружній парі надію на щасливе материнство і батьківство. Слід враховувати також той факт, що час, відведений природою на народження дітей, обмежений. Не відкладайте "на потім" народження дітей, адже після 38 років імовірність настання вагітності (навіть із допомогою ЕКЗ/ІКСІ) різко знижується, а до 48 років практично зводиться до нуля. З'ясування причини безпліддя не терпить зволікань.
Україна одна з небагатьох країн, де законом дозволено сурогатне материнство (положення Сімейного кодексу України, Наказ Міністерства юстиції України «Про внесення змін до Правил реєстрації актів цивільного стану в Україні» № 1154/5 від 22.11.2007, наказ Міністерства охорони здоров'я України «Про затвердження Інструкції про порядок застосування допоміжних репродуктивних технологій» № 771 від 23 грудня 2008 року). Пунктом 10 розділу 3 Наказу Міністерства Юстиції України №1154/5 від 22.11.2007 р. встановлено порядок реєстрації дитини: «У випадку народження дитини жінкою, якій було імплантовано зародок, зачатий подружжям, реєстрація народження проводиться за заявою подружжя, які дали згоду на імплантацію. У цьому випадку одночасно з документом, що підтверджує факт народження дитини цією жінкою, подається засвідчена нотаріусом її письмова згода на запис подружжя батьками дитини».
Сурогатною матір'ю може стати жінка:
Виділяють основні вимоги до батьків:
Работаем ежедневно:
Украина, 49050 г. Днепр
ул. 25 Сичеславской Бригады (ул. Рыбинская), 119-120
Email: ivf.genesis.dnepr@gmail.com
+38(096) 370-13-24
+38(056) 370-13-23
Viber, Telegram, WhatsApp: +38(067) 544-68-28