Швидке лікування безпліддя: лапароскопія, гістероскопія
Вернуться назад

Оперативне лікування безпліддя

Оперативне лікування безпліддя

Високоефективні методи репродуктивної хірургії дозволяють:

  • Виявити різні форми захворювань, в тому числі прихованих, із використанням медичного обладнання останнього покоління;
  • Найменш травматичні методи, що не вимагають шкірних швів;
  • Найскладніші операції проводяться за допомогою високочастотної електрохірургії;
  • Унікальна методика використання оптики діаметром 0, 5 мм - найбільш інформативний метод відбору пацієнток для програми екстракорпорального запліднення та перенесення ембріона.

Гістерорезектоскопія

Гістерорезектоскопія – альтернатива традиційному порожнинному хірургічному лікуванню. Це найбільш щадний і малотравматичний оперативний спосіб лікування захворювань матки, одна з прогресивних методик хірургічного лікування, так звана «хірургія малих розрізів»: через цервікальний канал (канал шийки матки) вводиться спеціальне ендоскопічне обладнання (резектоскоп), оснащене оптичною системою та мікроінструментарієм для проведення операції в порожнині матки. Автоматична електронна помпа подає спеціальний розчин, який володіє високою провідністю та дозволяє розширити порожнину матки. Так хірург може бачити детальне зображення оперованої зони порожнини матки на моніторі, це й дозволяє досягти високої точності проведення операції. З метою оперативного усунення міоматозних вузлів, ендометріозу і спайок, для проведення більш складних внутрішньоматкових операцій використовується високочастотна електрохірургія. Гістерорезектоскопія, як правило, проводиться під внутрішньовенним наркозом, вихід з якого відбувається комфортно, без побічних ефектів у вигляді запаморочення та нудоти, а загальна тривалість операції складає від півгодини до години (все залежить від характеру патологічних утворень у порожнині матки та обсягу операції).

Лапароскопія

Лапароскопія є одним із сучасних видів лікувально-щадних операцій, яка проводиться за допомогою мікро-проколів черевної стінки діаметром до 5 мм під контролем ендоскопа (відеокамери).

Усунення поширених патологічних причин жіночих недуг, які перешкоджають настанню вагітності (спайки у малому тазі, патологічне поширення тканини порожнини матки, а також видалення кісти), шляхом лапароскопії дозволяє жінкам у майбутньому досягти позитивних результатів у лікуванні та незабаром самостійно завагітніти.

Під час лапароскопії лікар може виявити та розділити спайки в малому тазу, які перешкоджали настанню вагітності. Також при лапароскопії можливе усунення ендометріозу – патологічного поширення тканини, вистилаючої стінки порожнини матки на стінки та органи малого тазу і зв'язковий апарат матки, що призводить до розвитку больового синдрому і ускладнює настання вагітності. Ліквідація цього недугу за допомогою особливих хірургічних маніпуляцій у багатьох випадках дозволяє незабаром досягти настання вагітності природним шляхом. Усунення під час лапароскопії ендометріоїдної кісти – поширеної причини відсутності бажаної вагітності – ще одна щаслива можливість для жінки незабаром завагітніти самостійно. Діагностична лапароскопія рекомендується для огляду зовнішньої поверхні внутрішніх статевих органів (матки, маткових труб, яєчників та інших органів малого таза). Більшості пацієнток, які мають безпліддя, показана діагностична лапароскопія з метою виявлення прихованих форм захворювань. Хірургічна лапароскопія показана, передусім, для усунення рубцевої тканини (спайок або адгезій), кіст, міоматозних вузлів, ендометріозу.

Діагностична і оперативна мінілапароскопія – найменш травматичні методи, що використовуються в хірургічній практиці, не вимагаючі шкірних швів.

Якщо у Вас є вищезазначені патології або Вам необхідно провести лапароскопію, зателефонуйте нам за номером (056) 370-13-23 і запишіться на прийом до наших спеціалістів.

Гістероскопія

Гістероскопія ендоскопічний метод огляду порожнини матки за допомогою оптичної системи, основною умовою цієї процедури є розтягнення порожнини матки для огляду її стінок. У клініці репродуктивної медицини «Генезис Дніпро» фахівці використовують офісний гістероскоп, він дозволяє не застосовувати наркоз (якщо не показане окреме діагностичне вишкрібання). На сайті клініки ви можете ознайомитися з переліком показань, при яких призначають процедуру гістероскопії матки.

У нашій клініці ми використовуємо офісний гістероскоп. Він невеликий за діаметром і дозволяє не застосовувати наркоз (але тільки у тому випадку, якщо не показане окреме діагностичне вишкрібання).

Невід'ємною умовою виконання будь-якої гістероскопії є розтягування порожнини матки, щоб можна було оглянути її стінки.

Залежно від методу розтягування порожнини матки гістероскопія поділяється на:

  • Рідинну;
  • Газову.

Від часу проведення – на:

  • Планову;
  • Термінову.

Залежно від своєї мети гістероскопія поділяється на:

  • Діагностичну - огляд порожнини матки для встановлення внутрішньоматкової патології;
  • Хірургічну - внутрішньоматкове оперативне втручання;
  • Контрольну - оцінка ефективності хірургічного або консервативного лікування.

Виділення цих видів гістероскопії достатньо умовно, оскільки процедура завжди починається з огляду порожнини матки, а потім у разі необхідності переходить у хірургічну.

Показаннями до діагностичної гістероскопії є:

  • підозра на внутрішній ендометріоз;
  • підслизовий міоматозний вузол;
  • внутрішньоматкові синехії;
  • залишки плідного яйця;
  • наявність стороннього тіла;
  • рак ендометрія, патологія ендометрія;
  • перфорація стінок матки;
  • уточнення характеру вади розвитку;
  • порушення менструального циклу у жінок дітородного віку;
  • метрорагія у постменопаузі;
  • безпліддя;
  • для контрольного дослідження в порожнині матки після операцій на матці, бульбашкового заносу, після гормонального лікування;
  • при невиношуванні вагітності.

Связь с нами

Введите Ваше Ф.И.О.
Введите Ваш номер телефона.
Выберите удобный мессенджер для связи с Вами.
Введите удобное время для связи с Вами.
Введите суть обращения или Ваш вопрос.