Лікар акушер-гінеколог, професор, д-р мед. наук, академік Академії наук вищої школи України, заслужений діяч науки і техніки України, завідувач кафедри акушерства та гінекології ДДМУ, голова Дніпропетровського обласного відділення асоціації акушерів-гінекологів України.
1. Планування вагітності та консультації з підготов...
1. Планування вагітності та консультації з підготовки до зачаття.
2. Ведення вагітності: ультразвукові дослідження, контроль за станом матері та плода, амніоцентез.
3. Пологи та післяпологовий період: управління ускладненнями, проведення кесаревого розтину за необхідності, а також спостереження та лікування після пологів.
4. Допомога при пологах у жінок з рубцем на матці, ризиком передчасних пологів, резус-конфліктом, цукровим діабетом, гепатитами.
5. Діагностика та лікування гінекологічних захворювань, таких як запальні процеси, пухлини, ендометріоз, міома матки та інші.
6. Проведення органозберігаючих операцій, що дає можливість завагітніти самостійно.
7. Контроль та лікування порушень менструального циклу та гормональних порушень.
8. Невиношування вагітності.
Поліпи - це невеликі вирости на ...
Поліпи - це невеликі вирости на слизовій оболонці матки або шийки матки, які можуть викликати кровотечу або безпліддя.
Кісти яєчників - це рідинні утворення в яєчниках, які можуть бути небезпечними, якщо вони стають великими або викликають симптоми.
Фіброми матки - це пухлини, що складаються з м'язів матки, які можуть викликати болісні або рясні менструації, болі внизу живота або проблеми з вагітністю.
Операції з відновлення матки або яєчників можуть проводитися у разі пошкоджень або видалення частини органу, наприклад, після травми або хірургічного втручання.
Хірургічне лікування ендометріозу може включати видалення ендометріальних імплантатів, які викликають болі та проблеми з вагітністю.
Гістеректомія - це операція з видалення матки. Вона може бути необхідною у разі онкологічних захворювань, важких кровотеч, пролапсу матки або інших серйозних станів.
Відновлювальна хірургія значно покращує шанси на вагітність.
Консервативні методи лікування міоми включають прийом препаратів, спрямованих на зменшення розміру пухлини або зменшення симптомів, таких як болісні або рясні менструації. Це можуть бути гормональні препарати, такі як контрацептиви або аналоги гонадотропін-вивільняючого гормону (ГнРГ), які знижують рівень естрогену в організмі. Також можуть використовуватися препарати, які блокують приплив крові до пухлини і викликають її регресію.
Однак, якщо міома досягла великих розмірів або перешкоджає вагітності, може знадобитися хірургічне втручання.
Операція з видалення міоми називається міомектомія. Лікар може проводити міомектомію як відкриту операцію з доступом через живіт, так і мінімально інвазивні методи, такі як лапароскопія або гістероскопія. У деяких випадках, якщо міома занадто велика або множинна, може знадобитися гістеректомія - видалення всієї матки.
Рішення про метод лікування міоми залежить від індивідуальних особливостей пацієнта та рекомендацій лікаря.
Процедура амніоцентезу включає в себе взяття зразка амніотичної рідини, яка оточує плід у матці. Цей зразок потім відправляється в лабораторію для аналізу.
Основним показником для проведення амніоцентезу є високий ризик наявності генетичних або хромосомних аномалій у плода. Це може бути зумовлено різними факторами, такими як вік матері (понад 35 років), попередні випадки генетичних аномалій у сім'ї, аномалії, виявлені на ультразвуковому дослідженні або інші медичні показання.
Під час процедури амніоцентезу жінка лежить на спині, а лікар за допомогою ультразвукового сканування визначає місце, де знаходиться плід і амніотична рідина. Потім, за допомогою тонкої голки, лікар проколює живіт матері і збирає приблизно 20 мл амніотичної рідини.
Зразок амніотичної рідини відправляється в лабораторію, де проводяться різні тести для виявлення можливих генетичних або хромосомних аномалій. Ці тести можуть включати в себе аналіз хромосом, визначення наявності генетичних мутацій або аналіз рівня певних білків.
Результати амніоцентезу зазвичай доступні через кілька тижнів. У разі виявлення генетичних або хромосомних аномалій, батьки можуть проконсультуватися з генетиком або іншими спеціалістами нашої клініки для отримання додаткової інформації і прийняття рішення щодо подальших кроків.
Хоча амніоцентез є відносно безпечною процедурою, він все ж не позбавлений ризиків. Можливі ускладнення включають в себе кровотечу, інфекцію, передчасні пологи або проблеми з плацентою. Однак, частота виникнення цих ускладнень дуже низька.
Амніоцентез є важливим інструментом для діагностики генетичних і хромосомних аномалій у плода. Він дозволяє батькам прийняти обґрунтоване рішення щодо подальшого перебігу вагітності і підготуватися до можливих спеціальних потреб дитини.
Одна з найпоширеніших пластичних операцій в гінекології - це лабіопластика, або пластика статевих губ. Ця процедура виконується для зміни розміру або форми статевих губ, що може бути пов'язано з естетичними причинами або з метою усунення дискомфорту чи болю при носінні білизни або під час інтимних контактів.
Інші пластичні операції в гінекології включають вагінальну реконструкцію, яка може бути проведена після травми або після пологів, та реконструкцію клітора, яка може бути виконана для відновлення функції клітора після його видалення за медичними показаннями.
Пластичні операції в гінекології можуть бути корисними для жінок, які відчувають фізичний або емоційний дискомфорт через аномалії або зміни в анатомії своїх статевих органів. Однак, як і будь-яка хірургічна процедура, вони не позбавлені ризиків і вимагають ретельного обговорення з лікарем та прийняття обґрунтованого рішення.
1. Порушення менструального циклу: діагност...
1. Порушення менструального циклу: діагностика та лікування різних порушень менструального циклу, таких як аменорея (відсутність менструацій), олігоменорея (рідкі менструації), поліменорея (часті менструації) та дисменорея (болісні менструації).
2. Безпліддя: діагностика та лікування різних причин безпліддя у жінок. Гормональні дослідження, ультразвукове дослідження та інші процедури для виявлення причин безпліддя.
3. Синдром полікістозних яєчників (СПКЯ): діагностика та лікування СПКЯ, стану, при якому у жінок утворюються множинні кісти на яєчниках, що може призводити до порушень менструального циклу та безпліддя.
4. Гормональні порушення під час вагітності: діагностика та лікування гормональних порушень, які можуть виникнути під час вагітності, таких як гестаційний цукровий діабет або гестаційний гіпертиреоз.
5. Постменопаузальні проблеми: допомога жінкам, які знаходяться в постменопаузі — лікування проблем, пов'язаних зі змінами рівня гормонів після припинення менструацій.
6. Онкологія репродуктивної системи: діагностика та лікування раку репродуктивної системи, такого як рак яєчників, рак матки або рак шийки матки.
До послуг наших пацієнтів — різні тести та дослідження для діагностики гінекологічних ендокринних захворювань, такі як аналізи крові для вимірювання рівня гормонів, ультразвукове дослідження органів малого тазу, гістероскопія та біопсія для виявлення змін у тканинах.
Для кожної пацієнтки розробляється індивідуальний план лікування, який може включати гормональну терапію, хірургічне втручання, зміни способу життя або інші методи.
ул. 25 Сичеславской Бригады (ул. Рыбинская), 119-120
долгота: 35.0320729